Categories
healthblog

Během pořizování snímků se pak prsa jemně stlačují

Během pořizování snímků se pak prsa jemně stlačují

PEM využívá identický radioaktivní indikátor vstřikovaný do krve jako PET sken. Během pořizování snímků se pak prsa jemně stlačují. PEM dokáže detekovat menší shluky rakovinných buněk, ale má nevýhodu v tom, že je celé tělo vystaveno záření.

Kontrastní spektrální mamografie (CESM) je novější test, při kterém se kontrastní barvivo obsahující jód vstříkne do krve několik minut před provedením dvou sad mamografů zahrnujících různé energetické hladiny.

CESM může pomoci při vyšetřování míst, která se na standardním mamografu jeví abnormálně, nebo při určování závažnosti nedávno diagnostikovaných žen s rakovinou prsu. CEM je potenciální náhradou za MRI, protože je levnější a potenciálně účinnější v závislosti na probíhajících studiích.

V současné době se pracuje na více formách detekce rakoviny prsu. V konečném důsledku platí, že čím rychlejší zobrazení dokáže určit, zda a kde přesně se rakovina prsu nachází, tím je pravděpodobnější, že se pacientky vyléčí a vyhnou se recidivě.

Vědci identifikovali čtyři specifické příznaky u lidí mladších 50 let, které mohou naznačovat zvýšené riziko kolorektálního karcinomu.

Podle nejnovějších statistik se výskyt rakoviny tlustého střeva a konečníku u jedinců mladších 55 let od roku 1995 zdvojnásobil a nyní je hlavní příčinou rakoviny u mužů mladších 50 let. Vzhledem k těmto statistikám odborníci na zdraví bijí na poplach a dostávají se ke slovu, že tento typ rakoviny rakovina se neomezuje pouze na starší dospělé.

Zdravotní odborníci také říkají, že identifikace nejčasnějších příznaků onemocnění v této věkové skupině je kritická, protože včasná diagnostika a léčba mohou pomoci zajistit nejlepší výsledek.

https://animale-me-gummies-official.top/prostate-health-understanding-and-maintaining-optimal-prostate-function/

Nyní vědci z Washingtonské univerzity zúžili čtyři specifické příznaky „červené vlajky“, které naznačují vysoké riziko raného vzniku kolorektálního karcinomu. Jejich zjištění byla zveřejněna 4. května v Journal of the National Cancer Institute.

Vědci zkoumali neidentifikovaná data zdravotního pojištění od více než 5 000 lidí s časným nástupem kolorektálního karcinomu pomocí komerční databáze IBM MarketScan. Když se vědci podívali na příznaky a symptomy před diagnózou, našli čtyři specifické příznaky „červené vlajky“ indikující zvýšené riziko kolorektálního karcinomu u lidí mladších 50 let.

Mezi tyto varovné signály patří:

  • Anémie z nedostatku železa
  • Krvácení z konečníku
  • Bolest břicha
  • Průjem

Navíc asi u 19 % lidí s časným nástupem kolorektálního karcinomu se první příznaky, které zažili, objevily tři měsíce až dva roky před diagnózou. Přesto asi 49 % pozorovalo svůj první příznak do tří měsíců před diagnózou.

Kromě toho lidé, kteří zažili jeden příznak, měli téměř dvojnásobné riziko a dva příznaky zvýšili riziko více než 3,5krát. A co víc, lidé se třemi nebo více příznaky měli více než 6,5krát vyšší riziko.

Vědci také zjistili, že krvácení z konečníku a anémie z nedostatku železa se týkaly zejména symptomů, které naznačují, že je čas navštívit poskytovatele zdravotní péče.

"Vzhledem k tomu, že většina případů kolorektálního karcinomu s časným nástupem byla a bude i nadále diagnostikována po prezentaci příznaků, je zásadní tyto příznaky a příznaky červeného praporku okamžitě rozpoznat a provést diagnostické vyšetření co nejdříve," říká. vedoucí výzkumný pracovník Yin Cao, ScD, docent chirurgie v Divize věd o veřejném zdraví a člen výzkumu Siteman Cancer Center v Barnes-Židovské nemocnici a Lékařské fakultě Washingtonské univerzity v tiskové zprávě.

"Tímto způsobem můžeme diagnostikovat onemocnění dříve, což může snížit potřebu agresivnější léčby a zlepšit kvalitu života pacientů a míru přežití," dodává Cao.

Proč trpí rakovinou tlustého střeva a konečníku více lidí do 50 let?

Xavier Llor, MD, Ph.D. v článku Yale Medicine vysvětluje, že dříve byla většina diagnóz kolorektálního karcinomu u mladších lidí spojena s genetickými defekty. Současný nárůst onemocnění s časným nástupem je však pravděpodobně způsoben environmentálními a dietními faktory, které vědci dosud nezjistili.

Dokud se vědcům nepodaří odhalit důvody zvyšující se míry rakoviny tlustého střeva a konečníku v této věkové skupině, Llor říká, že mladí dospělí by měli zvážit řešení faktorů životního stylu, které mohou přispět k rozvoji onemocnění.

Patří mezi ně nekouření, omezení alkoholu a zpracovaných potravin, udržování zdravé hmotnosti a konzumace více čerstvého ovoce a zeleniny.

Od vypuknutí pandemie COVID-19 ve Spojených státech vzrostly deprese a závislost na opioidech. Svou roli však mohou sehrát dva noví kandidáti na léky vycházející z farmakologie africké medicíny psychedelických rostlin, ibogain.

Výzkumníci z Kalifornské univerzity v San Franciscu, Yale University a Duke University zjistili, že sloučeniny z ibogainu v nízkých dávkách snižují příznaky deprese a závislosti.

Ibogain pochází z kořenové kůry rostliny iboga, která se obvykle vyskytuje v západní Africe. Během 19. století mělo náboženství Bwiti v Gabonu chlapce ve věku od devíti do 12 let požívat ibogain během ceremonie dospívání. Nakonec by je tento „výlet“ dovedl do dospělosti.

Některé předchozí studie zjistily, že ibogain pomáhá při odvykání opioidů. Vzhledem ke své halucinogenní povaze, která může způsobit vážné vedlejší účinky, je v současné době uvedena jako látka kontrolovaná podle seznamu 1 v USA.

Hlavní autor a profesor na UCSF School of Pharmacy, Brian Shiochet, Ph.D., říká, že jejich projekt zahrnuje jen málo účinků ibogainu.

"Někteří lidé přísahají na ibogain při léčbě závislosti, ale není to moc dobrá droga. Má špatné vedlejší účinky a není schválen pro použití v USA," říká Shoichet v univerzitní zprávě . "Naše sloučeniny napodobují pouze jeden z mnoha farmakologických účinků ibogainu a stále replikují jeho nejžádanější účinky na chování, alespoň u myší."

Shiochet a jeho tým výzkumníků se inspirovali vlivem ibogainu na proteiny zvané transportéry serotoninu (SERT), které pohybují serotoninem v mozku. To je podobné jako u jiných selektivních inhibitorů zpětného vychytávání serotoninu (SSRI), jako je Prozac, které se zaměřují na transportéry serotoninu. Serotonin je chemická látka v mozku, která pomáhá regulovat náladu.

Výzkumníci identifikovali molekuly pro jejich léčbu z Shoichetových výpočtových dokovacích metod. Dokování pomáhá vědcům identifikovat nápady na nové léky prostřednictvím virtuálního screeningu, aby se zabránilo syntéze chemických struktur v laboratoři. Jediným problémem bylo najít aspekty ibogainu, které nezasahují do lidské biologie.

"Ibogain se váže na hERG, což může způsobit srdeční arytmie, a z vědeckého hlediska je to "špinavá" droga, která se váže na mnoho cílů mimo SERT, " řekl Shoichet UCSF. "Před tímto experimentem jsme ani nevěděli, zda výhody ibogainu pocházejí z jeho vazby na SERT."

První kolo dokování zahrnovalo 200 milionů molekul, které byly zeštíhleny na 49, přičemž 36 bylo možné syntetizovat v laboratoři. Pomocí laboratoře Gary Rudnicka, Ph.D. z Yale, vědci identifikovali 13 molekul, které inhibují SERT.

Dva nejúspěšnější inhibitory SERT postoupily na zvířecí modely, aby otestovaly jejich účinnost při léčbě závislosti, deprese a úzkosti. Pomocí kryo-elektronové mikroskopie Aashish Manglik, MD, Ph.D., z UCSF, identifikoval jednu molekulu s názvem 8090, která inhibovala SERT jako ibogain, ale bez jakýchkoli negativních účinků.

Na základě zjištění týmu vědci doufají, že jejich objevy budou mít pozitivní dopad v boji proti depresi a závislosti.

Nárůst závislosti na opioidech a deprese

Podle CDC roste počet úmrtí na předávkování opioidy, zejména nelegálním fentanylem. Počet úmrtí na předávkování drogami se zvýšil z odhadovaných 70 029 v roce 2020 na 80 816 v roce 2021. Dříve se počet celkových úmrtí na předávkování drogami od roku 2019 do roku 2020 zvýšil o 30 %.

Fentanyl je schválen pro léčbu silných bolestí. Droga se však stala populární na nelegálních drogových trzích pro své symptomy vysoké hladiny heroinu. Fentanyl lze míchat s jinými drogami inkognito, což zanechá následky pro uživatele, aniž by o jeho přítomnosti věděli.

Stejně jako u závislosti na opioidech přibývá případů deprese a úzkosti. Deprese (velká depresivní porucha) je závažné onemocnění, které negativně ovlivňuje vaše myšlenky a činy. Příznaky mohou zahrnovat mírné až závažné příznaky nedostatku energie, ztrátu zájmu o dřívější koníčky, smutek, kolísání hmotnosti a dokonce myšlenky na sebevraždu. CDC uvádí, že 16 milionů Američanů trpí depresí.

Kaiser Family Foundation dokumentuje nárůst deprese v důsledku pandemie COVID-19. Podle průzkumu zveřejněného 20. března organizace zjistila, že 32,3 % respondentů uvedlo příznaky úzkosti nebo deprese.

Poznámka Pokud se vy nebo váš blízký nacházíte v krizi duševního zdraví, zavolejte na linku National Suicide Prevention Lifeline USA a požádejte o nepřetržitou pomoc na čísle 988.

Žádné studie neprokázaly, že konzumace nikotinamid mononukleotidu (NMN) vede k vedlejším účinkům nespavosti. Přesto, pokud jste s prodávaným doplňkem stravy noví, možná jste na Redditu nebo jiných stránkách sociálních médií viděli kousky s jednotlivci zdůrazňujícími svou nově objevenou neschopnost spát po užití NMN. Existuje souvislost mezi doplňky NMN a problémy se spánkem?

Klíčové věci:

  • Některé studie naznačují, že nikotinamid mononukleotid (NMN) může zvýšit výkon spánku u starších dospělých.
  • Studie na myších naznačují, že NMN může být schopen léčit nespavost, dosud nebyly provedeny žádné studie na lidech.
  • Při konzumaci až 500 mg/den NMN u dospělých různého věku neexistují žádné současné vedlejší účinky.

📢 SPECIÁLNÍ NABÍDKA: Získejte 50% SLEVU Hello100, lipozomální formule NMN!

Mohl by NMN skutečně pomoci nespavosti?

NAD+ je sloučenina, která se s přibývajícím věkem snižuje, s možnou asociací poklesu kognitivních funkcí, rakoviny, metabolických onemocnění, sarkopenie a křehkosti. Vzhledem k tomu, že se NMN ukázalo jako předchůdce NAD+, mohlo by to pomoci i těm, kteří trpí nespavostí?

Neexistují žádné rozsáhlé studie na lidech, ale čínská výzkumná studie z prosince 2021 zkoumala účinky intervence NMN a produktů bohatých na NMN (NMNP) na poruchy spánku vyvolané p-chlorfenylalaninem (PCPA) u dětí ve věku 5 až 6 týdnů. myši.

Contents

By Ladmin

https://igamiing.com/
https://ppscexam.com/
https://projectrepublictoday.com/
https://joker81official.net/
https://capturesbykristin.com/
https://www.theabbeycatering.com/wp-content/JOKER81/
https://joker81-2xu.pages.dev/
https://nutritiondepotonline.com/
https://bigcheatsworld.com/
https://joker81.powerappsportals.com/
https://joker81.powerappsportals.com/Slot-Gacor-Maxwin/
https://slotdanajoker81.powerappsportals.com/
https://slotgacorjoker81.powerappsportals.com/
https://joker81-situs-slot-telengkap.powerappsportals.com/
https://slot-gacor-joker81.powerappsportals.com/
https://18-daftar-slot-online.powerappsportals.com/
https://35-rahasia-slot-gacor.powerappsportals.com/
https://joker81-habanero-slot-gacor.powerappsportals.com/
https://joker81-app.powerappsportals.com/
https://joker81-main-portal.powerappsportals.com/
https://joker81-base.powerappsportals.com/
https://joker81rtp.fun/
https://ruslovenet.com/
https://slotmm.powerappsportals.com/
https://slot-mm-maxwin.powerappsportals.com/
https://slotmm.powerappsportals.com/
https://slotmm.pages.dev/
https://mmslot.pages.dev/
https://d-med.pro/Judi-Slot-Online-Terpercaya/
https://7luckslot.net/
https://7luckslot.org/
https://7luckvegas.net/
https://bebaswin.com/
https://mabarjp.net/
https://rtp7luck.net/
https://slot88bebasjp.powerappsportals.com/
https://agenslot77.powerappsportals.com/
https://7luck.powerappsportals.com/
https://7evenluck.powerappsportals.com/
https://innerprod.com/7luck/
https://acai.dms.go.th/7luck/